ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

30.11.2011 р.

N 2а-13055/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі суддів: головуючої, судді Власенкової О. О., суддів Бояринцевої М. А. та Вєкуа Н. Г, при секретарі судового засідання Бескоровайній Н. В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до відповідача Кабінету Міністрів України (далі - відповідач) про визнання частково нечинним акта.

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до відповідача, в якій просить визнати пункт 29 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 року N 340 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року N 511), нечинним та таким, що не відповідає частині 1 статті 126 КУпАП (в новій редакції від 5 липня 2011 року), в частині видачі тимчасового талону на право керування транспортним засобом на два місяці.

Водночас позивач просив поновити строк звернення до суду із цим адміністративним позовом, однак суд дійшов висновку, що позивачем дотримано строк звернення до суду.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у зв'язку з внесенням Законом України від 5 липня 2011 року змін до статті 126 КУпАП керування транспортним засобом без посвідчення водія та на підставі тимчасового талону на право керування транспортним засобом буде порушенням пункту 2.1 "а" Правил дорожнього руху України, що може зумовити притягнення до адміністративної відповідальності, яка передбачена частиною 1 статті 126 КУпАП.

У судовому засіданні позивач підтримав заявлений позов, просив його задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні та в письмових поясненнях щодо позову заперечив, просив відмовити у задоволені позовних вимог з огляду на їх необґрунтованість.

Згідно зі статтею 171 КАС України відповідачем забезпечено опублікування оголошення про відкриття провадження у цій адміністративній справі, а тому вважається, що усі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України в судовому засіданні 30 листопада 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення учасників судового процесу, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив:

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1992 року N 340 затверджено Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами (далі - Положення).

Відповідно до пункту 29 Положення у разі втрати посвідчення водія видається нове з відміткою "Дублікат". На період оформлення дубліката посвідчення водія видається тимчасовий талон на право керування транспортним засобом відповідної категорії на два місяці після складення громадянином теоретичного і практичного іспитів. У разі необхідності (надсилання запиту і одержання на нього відповіді, з'ясування окремих обставин, які пов'язані з втратою посвідчення тощо) строк дії талона може бути продовжений на один місяць.

Позивач стверджує, що є водієм транспортного засобу. Свого часу отримав посвідчення водія, яке втратив. До уповноваженого органу за отриманням тимчасового талону позивач не звертався, оскільки вважає, що пункт 29 Положення в частині видачі тимчасового талону на право керування транспортним засобом не відповідає статті 126 КУпАП в редакції від 5 липня 2011 року.

Суд не погоджується з такими доводами позивача з огляду на наступне.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 113 та статті 116 Конституції України Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади, забезпечує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, здійснює внутрішню політику держави, вживає заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина, забезпечує проведення фінансової політики, політики у сфері соціального захисту, забезпечує виконання затвердженого Верховною Радою України Державного бюджету України.

Статтею 117 Конституції України, якій кореспондує стаття 50 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", передбачено, що Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.

Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України "Про дорожній рух" державне управління у сфері дорожнього руху та його безпеки здійснюється Кабінетом Міністрів України, спеціально уповноваженими на це центральними органами виконавчої влади, органами виконавчої влади в Автономній Республіці Крим, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.

Згідно з частиною 9 статті 15 Закону України "Про дорожній рух", викладеній в редакції, яка діяла на момент прийняття оскаржуваної постанови КМ України, визначено, що право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії і талоном до посвідчення водія транспортного засобу. На території України відповідно до Конвенції про дорожній рух діють національні та міжнародні посвідчення водія. Порядок видачі, обміну та встановлення терміну дії таких посвідчень визначається Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, оскаржувана постанова видана Кабінетом Міністрів України в межах повноважень та на підставі законодавства, чинного на час її видання.

При цьому суд вважає за доцільне зазначити, що за загальним правилом суд здійснює перевірку оскаржуваного акта на відповідність законодавству, чинного на час прийняття цього акта.

Оскільки у суду відсутній обов'язок здійснювати перевірку оскаржуваного акта на його відповідність законодавству, прийнятому у часі пізніше, то доводи позивача про невідповідність постанови Кабінету Міністрів України в редакції від 20 травня 2009 року в оскаржуваній частині статті 126 КУпАП в редакції від 5 липня 2011 року щодо видачі тимчасового талону на право керування транспортним засобом не заслуговують на увагу суду.

Керуючись статтями 158 - 163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва постановив:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 254 КАС України, та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені статтями 185 - 187 КАС України.

Повний текст постанови складено та підписано 8 грудня 2011 року.

 

Головуюча, суддя

О. О. Власенкова

Судді:

М. А. Бояринцева

 

Н. Г. Вєкуа



Лицензионное программное обеспечение. Поставка, установка, настройка, обучение.
"Центр компьютерных технологий" (1994 г. - 2012 г.) (044)331-63-18, (050)330-54-00, (068)201-77-62
, e-mail: urplus@yandex.ru
ИСС«ЗОДЧИЙ» (880 грн.) - лицензионная база строительных нормативов Украины (ДБН, ДСТУ, ГОСТ, СНИП, ВСН, НПАОП).
«НОРМАТИВ™ PRO» - профессиональная нормативная база Украины (строительство, охрана труда, санэпиднадзор, пожарная безопасность).
«ИНФОДИСК: ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО УКРАИНЫ» - полная нормативная база Украины: общее законодательство, судебная практика. 600 тыс.документов. Доступный аналог ЛИГА, НАУ.
"Юрист+ЗАКОН",«СПРАВОЧНИК ХОЗЯЙСТВЕННИКА», - нормативная база Украины на DVD/fash, 120 тыс.документов (70 грн). Скачайте бесплатно. Серийный номер 6022-6463-2491-5765.
Лицензионная АВК-5 ( ред. 2.11.5. 4608 грн.)-выпуск ресурсной стоимостной документации. Бесплатно установка в офисе заказчика (г.Киев), бесплатно доставка почтой (Украина).
"M.E.Doc" - система электронного документооборота
AutoCAD, ZWCAD (от 4400 грн), БУДКАД ( 3500 грн.)
1C:Предприятие: установка, настройка, обучение, сопровождение, новые отчетные формы.


Электронная цифровая подпись. Электронная отчетность «M.E.Doc» - доступ к более 3 000 бланкам отчетов установленного образца.
Автоматическое обновление всех отчетных форм. (044)331-63-18, (050)330-54-00, (068)201-77-62